piano-black - en to pl translation catalogue (71 entries)

en: Archive for the &#8216;%s&#8217; Category
pl: Archiwa kategorii  &#8216;%s&#8217;

en: Posts Tagged &#8216;%s&#8217;
pl: Tagi wpisów &#8216;%s&#8217

en: Archive for %s
pl: Archiwa z %s

en: F jS, Y
pl: l j F Y

en: Author Archive
pl: Archiwa autora

en: Blog Archives
pl: Archiwa blogu

en: By
pl: Przez

en: Write comment
pl: Zostaw komentarz

en: [ EDIT ]
pl: [EDYTUJ]

en: Read more
pl: Czytaj więcej

en: 1 comment
pl: 1 komentarz

en: % comments
pl: % komentarzy

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
pl: Niestety nie ma tutaj tego czego szukasz.

en: Return top
pl: Powrót do góry

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
pl: Ten wpis jest chroniony hasłem. Wprowadż je żeby przeczytać post.

en: Comments RSS
pl: Subskrypcja RSS komentarzy

en: Comments
pl: Komentarze

en: Trackbacks are closed.
pl: Trackbacki zamknięte.

en: No comments yet.
pl: Jeszcze nie komentowane.

en: TrackBack URL
pl: URL Trackback'a

en: Trackback from :
pl: Trackback z :

en: Comments are closed.
pl: Komentarze zamknięte.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
pl: Musisz być <a href="%s">zalogowany</a> żeby komentować.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
pl: Zalogowany jako <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Log out of this account
pl: Wyloguj z tego konta

en: Log out
pl: Wyloguj

en: NAME
pl: NAZWA

en: ( required )
pl: (wymagane )

en: E-MAIL
pl: EMAIL

en: - will not be published -
pl: -nie będzie publikowane-

en: Submit Comment
pl: Dodaj komentarz

en: Current Theme Options
pl: Opcje aktualnej skórki

en: Piano Black Options
pl: Opcje Piano Black

en: Check if you would like to use image for logo.<br />Replace your original image with pianoblack / img / logo.gif<br />Adjust position in style.css line 54
pl: Gdy chcesz dodać swój obrazek loga. <br /> Podmień go z obrazkiem pianoblack / img / logo.gif <br /> Ustaw pozycję w pliku style.css ligne 54

en: Yes
pl: Tak

en: Show Information on sidebar.
pl: Montrer information dans la sidebar

en: Information title.
pl: Titre Information.

en: Information contents. ( HTML tag is available. )
pl: Treść komentarza (tagi HTML dostępne)

en: Use <a href="http://www.google.com/cse/">Google Custom Search</a><br />(If you check this option,don't forget to write your Google Custom Search ID below.)
pl: Użyj <a href="http://www.google.com/cse/">Google Custom Search</a><br />(If you check this option,don't forget to write your Google Custom Search ID below.)

en: Show author.
pl: Pokaż autora.

en: Show category.
pl: Pokaż kategorię.

en: Show tag.
pl: Pokażr Tag.

en: Show time on comment.
pl: Pokaż czas w komentarzu.

en: Use Pager.
pl: Użyj Pager'a.

en: Use normal style next-previous link.
pl: Użyj normalnego stylu next-previous link.

en: Check if you want to show Return top link.<br />( NOTICE : Return top link does not work on IE6. )
pl: Zaznacz żeby pokazać górny link zwrotny.<br />( NOTICE : Return top link does not work on IE6. )

en: Show Return top link.
pl: Pokaż link zwrotny.

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: REPLY
pl: ODPOWIEDZ

en: QUOTE
pl: CYTUJ

en: EDIT
pl: EDYTUJ

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz czeka na zatwierdzenie.

en: Entries RSS
pl: Wpisy RSS

en: Google Search
pl: szukaj z Google

en: Search from this blog.
pl: Szukaj w tym blogu

en: Search
pl: Szukaj

en: &laquo; Previous
pl: &laquo; Poprzedni

en: Next &raquo;
pl: Następny &raquo;

en: Newer Entries
pl: Najnowsze wpisy

en: Older Entries
pl: Starsze wpisy

en: Search results for
pl: Szukaj wyników dla:

en: Posted in
pl: Opublikowane w

en: [ READ MORE ]
pl: [ CZYTAJ WIĘCEJ ]

en: INFORMATION
pl: INFORMACJA

en: Change this sentence and title from admin Theme option page.
pl: Zmień ten wpis i tytuł w panelu administracyjnym w opcji skórki.

en: RECENT ENTRY
pl: AKTUALNY WPIS

en: CATEGORY
pl: KATEGORIE

en: ARCHIVES
pl: ARCHIWA

en: LINKS
pl: LINKI

en: Theme designed by <a href="http://www.mono-lab.net/">mono-lab</a>
pl: Theme designed by <a href="http://www.mono-lab.net/">mono-lab</a>. Przetłumaczona przez <a href="http://www.planb.media.pl>Beret</a>.

en: Powered by <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>
pl: Powered byr <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>
